Jak wybrać fotel w stylu glamour?

2022-09-28
Jak wybrać fotel w stylu glamour?

Wykańczając własne mieszkanie czy dom, każdy z nas stara się znaleźć rozwiązania w pełni wpisujące się w nasz ulubiony i najlepiej odzwierciedlający naszą naturę styl. Jeśli jesteś miłośnikiem estetyki typu glamour, na pewno starasz się, by każdy element wyposażenia doskonale do siebie pasował. Producenci wyszli naprzeciw twoim oczekiwaniom i wśród ich propozycji znalazły się już niemal wszystkie niezbędne elementy, byś mógł cieszyć się pełną spójnością aranżacyjną. Wśród nich znajdziesz również niezwykle estetyczne fotele w stylu glamour. Co je wyróżnia i dlaczego warto je mieć?   Styl glamour to elegancja i połysk, które muszą ze sobą współgrać w odpowiednich proporcjach. To bardzo ważne, by dobrać przyciągające wzrok elementy wyposażenia, a jednocześnie zachować umiarkowanie i harmonię, które wprowadzą do pomieszczenia odpowiedni dla wypoczynku nastrój. Właśnie dlatego fotele w stylu glamour są ozdobne, a jednocześnie proste w swojej budowie. Przyciągają wzrok intensywnością barw i estetycznym wykończeniem, jednak ich projekty nie są krzykliwe. Co sprawia, że coraz chętniej po nie sięgamy? Dlaczego pojawiają się w domach zarówno miłośników stylu glamour, jak i w aranżacjach modernistycznych?

Fotele glamour - zalety

Fotele w stylu glamour najczęściej wyróżniają się bardzo ciekawymi kolorami tapicerki. Klienci chętnie wybierają modele utrzymane w brudnym różu, turkusie, przyjemnym fiolecie, intensywnej żółci. W ostatnich latach szczególnym zainteresowaniem cieszyły się natomiast butelkowa zieleń, granat czy musztarda. Najpowszechniej spotykane wykończenie to przyjemny w dotyku i pięknie połyskujący welur, jednak dostępne są również modele z ekoskóry czy aksamitu. Bardzo często pojawiają się na nich pikowania, choć niekoniecznie muszą być bardzo ozdobne - niekiedy to zaledwie kilka estetycznych przeszyć. Fotele w stylu glamour mogą posiadać metalowe lub drewniane nóżki, które czasami również zostają obite tapicerką.   Czy jednak wygląd i sprawnie wpisywanie się w obrany styl to jedyne zalety fotela glamour? Oczywiście, że nie! Użytkownicy kochają je ze względu na wyjątkowo elegancki design, który idzie w parze z wygodą. Wiele zależy od wybranego modelu, jednak większość jest naprawdę miękka i komfortowa. Cechuje je także dobrze wyprofilowane oparcie, dzięki czemu odpoczywają również plecy. To doskonałe rozwiązanie wszędzie tam, gdzie spędzamy dużo czasu w pozycji siedzącej. Dlatego takie modele doskonale sprawdzają się jako fotele do salonu kosmetycznego, gdzie niektóre zabiegi mogą trwać nawet kilka godzin.   Współcześni producenci doskonale znają potrzeby nowoczesnych klientów. Wiedzą więc, że powoli przestajemy wybierać tylko to, co tanie, a zaczynamy świadomie szukać wysokiej jakości. Tymczasem fotele w stylu glamour najczęściej są z nich wykonane. Najpowszechniejsze modele obite są welurem, skórą, naturalną wełną czy aksamitem. Zyskujemy pewność, że nie zniszczą się po kilku użyciach.   W wyglądzie i jakości foteli utrzymanych w stylu glamour liczy się również to, że są bardzo starannie wykonane. Bardzo często przygotowywane są ręcznie, bo wymusza to duża ilość dodatków i zdobień. Choć oznacza to niekiedy wyższą cenę, poniesione koszty przekładają się na estetykę i jakość.

Fotel glamour do salonu i sypialni

Nie da się ukryć, że aranżacja w stylu glamour jest dość specyficzna i określona konkretnymi zasadami. Dlatego tego rodzaju fotele sprawdzają się w ściśle określonych miejscach, w których nie brakuje odpowiednich dodatków - to najczęściej sypialnia lub salon. Najczęściej pojawia się tam dużo bieli ze złotem, szarość i ciepłe beże, dla których kontrastem stają się fotele w intensywnych kolorach.   Fotele glamour mogą pojawiać się w towarzystwie stolika kawowego, który może być utrzymany w stylu ludwikowskim. Oznacza to zaokrąglone nóżki i masywny blat. W sypialni natomiast sprawdzają się jako siedzisko do toaletki, które ze względu na obecność wygodnego oparcia i wspierających podłokietników będzie wygodniejszą alternatywą dla standardowej pufy. To jednocześnie praktyczne, wygodne i estetyczne uzupełnienie przestrzeni wypoczynkowej.

Fotel glamour do salonu kosmetycznego

Nowoczesne modele utrzymane w stylu glamour doskonale sprawdzają się jako fotele do salonu kosmetycznego. W takich miejscach ogromne znaczenie ma estetyka. Warto bowiem podkreślić, że klienci oceniają pracowników takiego miejsca również po prezentowanym przez nich stylu. Wygląd twojego miejsca pracy może znaczyć dokładnie tyle samo, co oferowane umiejętności - jest twoją wizytówką, o którą należy dbać ze szczególną starannością.   Fotele w stylu glamour są bardzo wygodne i nie ma problemu, jeśli klienci muszą spędzić na nich kilka godzin podczas wykonywania wybranego zabiegu. Mają komfortowe podłokietniki, są przygotowane z miłych w dotyku materiałów i miękkich wypełnień. Jeśli zdecydujesz się na modele wykończone ekoskórą, będą również niezwykle łatwe do utrzymania w czystości, a salonie kosmetycznym higiena jest podstawą bezpieczeństwa. Warto również zauważyć, że wiele foteli w stylu glamour posiada pełną regulację wysokości. Co więcej, niektórzy producenci przygotowali dopasowane stylistycznie hookery dla samych pracowników, dzięki którym cała przestrzeń jest spójna i prezentuje się naprawdę estetycznie.  

Polecane

pixel